بیشتر دانش آموزان در مدارس روستایی هند از لوازم اولیه ای همچون میز تحریر در کلاس محرومند، از طرف دیگر اکثر آنها برای حمل وسایل خود کوله پشتی ندارند. مرکز خیریه Aarambh در بمبئی با بهره گیری از طراحان کارآمد به یک راه حل هوشمندانه برای هر دو مشکل دست پیدا کرده است.

"جعبه کارتنی که با تغییر شکل خود همزمان از کوله پشتی به یک میز تحریر برای دانش آموزان تبدیل می شود."

عمر مفید این کارتن ها حدود شش ماه تا یک سال بوده است اما هر زمان که آنها نیاز به تعویض داشته باشند به سادگی می توان آن را جایگزین کرد.

تنها مشکل موجود این است که این کوله ها در برابر باران خیلی مقاوم نیستند و تیم طراحی در حال کار بر روی توسعه یک ماده کم هزینه است که می تواند بر روی سطح پوشش داده شود و کمکی برای دفع آب باشد.

این طرح هم اکنون نهایی شده و 10،000 دانش آموز در 600 مدرسه از آن بهره مند شده اند.

 

 

شرکت مهندسین خبره میهن ضمن تقدیر از این طرح انسان دوستانه، آمادگی خود را جهت همکاری در طرح های این چنینی در کشور عزیزمان اعلام می دارد.

 

لکسوس در یک همکاری نه‌چندان متعارف با یک تولید کننده کارتن، یک مدل سه‌بعدی اُریگامی با ابعاد واقعی از IS سدان تولید کرده است. مقواهای مورد استفاده برای این مدل، با استفاده از لیزر برش داده شده‌اند. خودرو از اتصال 1700 مقوای برش خورده با لیزر ساخته شده است.

 

آمار صنعت کاغذ کشور از نگاه رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا ایران

 

ابوالفضل روغنی گلپایگانی رییس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا ایران در گفت و گو با سایت خبری اتاق تهران گفت: صنعت کاغذ در کشور ما مثل سایر صنایع از نقشه راه مناسب برخوردار نیست. ما در ایران به 2 میلیون تن کاغذ در مجموع نیاز داریم. 350 هزار تن کاغذ تحریر، 100 هزار تن کاغذ روزنامه و 700 هزارتن کاغذ بسته بندی مورد نیاز ماست اما درحال حاضر نزدیک به 2.5 میلیون تن کاغذ درایران تولید میشودکه نزدیک به 500 هزارتن آن بیش ازنیازکشور است.  

نخستین نمایشگاه مطبوعات، تبلیغات، چاپ و بسته بندی استان البرز با مشارکت موسسه فرهنگی هنری هشت بهشت سبز، اتحادیه چاپ و نشر کرج، انجمن تبلیغات و خانه مطبوعات استان 15الی11 مردادماه سال جاری از ساعت 16 تا 22 هر روز در محل نمایشگاه دائمی فرهنگ و هنر البرز واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود.

 

اقتصاد ایران و سوئیفت

 

به گزارش خبرنگار مهر،  قفل سوئیفت چند وقتی هست که به ظاهر باز شده است. اکنون کمتر فعال اقتصادی گلایه از عدم برقراری آن دارد اما اینکه بعد از برقراری در تسهیل مراودات بانکی ایران با دنیا چقدر کارآیی دارد، سئوال مهمی است. آنگونه که تجار می گویند اکنون بودن یا نبودن سوئیفت چندان فرقی به حال‌شان ندارد، چرا که هنوز روابط کارگزاری ایران با دنیا برقرار نیست.
 
بالا