استارت آپ ها چگونه کار می کنند؟

منظور از استارت آپ شرکت یا کسب و کاری است که معمولاً به تازگی و در نتیجه کارآفرینی ایجاد شده‌است، رشد سریعی دارد، و به جهت ارائه راه حلی نوآورانه و پایدار  برای رفع یک نیاز در بازار ایجاد شده است. این شرکت‌ها اغلب مبتنی بر ایده‌هایی ریسک پذیر هستند که مدل کسب و کارشان مشخص نیست و بازار هدفشان نیز در حد حدس و گمان است. شرکت‌های نوپا در هر حوزه ای می توانند فعالیت داشته  باشند، ولی غالبا به شرکت‌هایی گفته می‌شود که رشد سریعی دارند و در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کنند. البته مفهوم استارت آپ فقط به کسب و کارهای آنلاین اطلاق نمی گردد و استارت آپ هایی هم وجود دارند که بر پایه تکنولوژی نیستند و کاملا سنتی هستند اما در ایران بیشتر استارت آپ ها حول محور تکنولوژی های جدید راه اندازی می شوند . استارت آپ ممکن است ایده ای تکراری یا جدید و نو باشد یا اینکه کسی قبلا آن را راه اندازی کرده باشد یا نباشد. استارت آپ ممکن است باعث تحول در بازار شود و کسب و کاری آینده نگر باشد یا کسب و کاری سنتی باشد که به صورت آنلاین خدماتی را ارائه می دهد. استارت آپ ها معمولا به گونه ای هستند که کمتر کسی می تواند از آن کپی کند و به همین خاطر اکثر آن ها کم رقیب یا حتی بی رقیب هستند. اما  اکثر آنها روی صحیح دیده شدن و بیشتر دیده شدن تمرکز می نمایند، چون ایده شان برای رفع نیاز افراد زیادی باید کاربرد داشته باشد. یک شرکت نوپا دارای ویژگی های ذیل میباشد:

۱.مبتنی بر ارایه یک نوآوری جدید ۲.مبتنی بر کار تیمی ۳. عدم قطعیت (احتمالا شکست بسیار بالا است) ۴. امکان توسعه پذیری کسب و کار

معمولاً شرکت‌های نوپا به دنبال دریافت حمایت مالی هستند و هم‌زمان به فکر ایجاد مزیت‌های رقابتی نسبت به سایر رقبا می باشند. از این رو این شرکت‌ها تلاش می کنند تا از طریق بازاریابی و ایجاد یک شبکه فروش منسجم زمینه مناسبی برای کسب و کار خود فراهم نمایند. با این حال، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا دارای ریسک است. از استارتاپ های موفق ایرانی می توان به دیجی کالا ، آپارات ، تخفیفان ، اسنپ و جابینجا اشاره نمود.

شرکت مهندسین خبره میهن افتخار دارد در زمینه تامین بسته بندی های کارتنی در کنار  بسیاری از استارت آپ های ایرانی بوده و هست و همواره در راستای حمایت از کارآفرینان جوان و خلاق خدمات کارتن و بسته بندی خود را ارائه نمو ده است. ما از تمامی علاقه مندان به حوزه بسته بندی کارتنی که دارای ایده های نو و خلاقانه در این زمینه هستند دعوت به همکاری می نماییم.

صنایع کاغذی
بالا