کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، گلستان ششم غربی، پلاک 127

ازدیاد طول کلیشه و تابیدگی

در زمان طراحی تصاویر برای چاپ فلکسوگرافی، مهم است که تأثیرات ازدیاد طول کلیشه را درک کنید. زیرا کلیشه های فلکسوگرافی از مواد نرم ساخته می‌شوند، زمانی که روی سیلندر کلیشه قرار می‌گیرند، به طور معمول افزایش طول می‌یابند و گاهی تصاویر و متن را تغییر شکل می‌دهند. به عنوان مثال، یک دایره ممکن است تا جایی کشیده شود که بیشتر شبیه یک بیضی به نظر بیاید.
خوشبختانه، نرم‌افزارهای خاص فلکسوگرافی توانایی جبران افزایش طول صفحه‌ها را دارند، با انجام تغییرات کوچک در تصاویر. این تابیدگی ها معمولاً در داخل نرم ‌افزار فلکسوگرافی یا در مرحله RIP (تدوین به تصویر دیجیتالی) قبل از تصویربرداری روی فیلم انجام می‌شوند. مقدار تابیدگی بستگی به ضخامت کلیشه و چسب استفاده شده برای نصب آن و همچنین محیط سیلندر(طول تکرار) دارد. به طور کلی، کلیشه ‌های ضخیم تر و طول تکرارهای کوتاه باعث ازدیاد طول کلیشه می‌شوند. برای اطمینان از اینکه تصاویر به اندازه و شکل صحیح چاپ شوند، طراحی باید پس از تعیین ضخامت کلیشه و اعمال عامل تابیدگی صحیح، بر روی فیلم خروجی داده شود. محاسبه نادرست تابیدگی ممکن است باعث عدم هم‌خط شدن تصاویر نیز شود.
تصویربرداری مستقیم بر روی کلیشه که به طور فزاینده ای در دسترس قرار می گیرد، در صورت اعمال تصویربرداری مستقیم روی یک غلتک طراحی یا کلیشه ای که قبلا روی سیلندر نصب شده است، نیازی به تابیدگی ندارد. از آنجایی که تصویر روی یک سطح منحنی اعمال می شود، هیچ کششی رخ نمی دهد.

ازدیاد طول کلیشه

هنگامی که کلیشه اطراف سیلندر پیچیده می‌شود، ممکن است کشیده شده و تصاویر، سایه روشن ها و متن ها را در ابعاد منحنی بکشاند. بدون جبران برای ازدیاد طول کلیشه، تصاویر بصورتی که طراحی شده اند،چاپ نمی شوند. در مثالی که آورده شده، اگر هیچ اصلاحی انجام نشود، تصویر خورشید به صورت بیضی چاپ می‌شود و خطوط عمودی در هر دو طرف طولانی‌تر می‌شوند.

ازدیاد طول کلیشه
ازدیاد طول کلیشه و تابیدگی

تابیدگی

نرم‌افزار ویژه فلکسوگرافی می‌تواند همانند مثال زیر با استفاده از فرمول پایه، ازدیاد طول را به وسیله اضافه کردن آن اصلاح کند:

π = 3.1416

RL = 18.8″; طول تکرار سیلندر کلیشه

T = 1.27″; ضخامت کلیشه با چسب نصب

 

π × 2(T) / RL

3.1416 × 2(1.27″) / 18.8″ = 0.0424″

در جهت منحنی، ابعاد طراحی 12 اینچ می‌باشد.
برای محاسبه ازدیاد طول کلیشه : 12 اینچ × 0.0424 اینچ = 5.09 اینچ.

تابیدگی در کلیشه

تصویر به منظور تصحیح ازدیاد طول کلیشه منحنی شده است. فیلم به طول 11.491 اینچ (12 اینچ – 5.09 اینچ) یا 95.7 درصد در جهت منحنی و 100 درصد در جهت غیر منحنی خروجی داده می‌شود.

طراحی نهایی به درستی چاپ می‌شود چرا که ازدیاد طول کلیشه صفحه اصلاح شده است. برای مطالعه بیشتر درباره انواع کلیشه فلکسوگرافی کلیک کنید.

ما با ارائه راه حل های برتر بسته بندی به مشتریان خود کمک می کنیم تا در بازار متمایز شوند

برای رسیدن به این هدف، ما به طور مستمر در توسعه روابط خود با مشتریان خود سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم نیازهای امروز و فردای مشتریان خود را برآورده کنیم. تیم مشاوره و طراحی خبره میهن پس از شنیدن خواسته های مشتریان، راه های مختلف بسته بندی محصول را مورد بررسی قرار داد و سپس با استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و دانش روز بسته بندی و استفاده از فناوری های نوین، بهینه ترین نوع بسته بندی را مورد بررسی قرار داد. در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 86