کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، گلستان ششم غربی، پلاک 127

چاپ و جعبه سازی در صنعت بسته بندی

جعبه سازی به انگلیسی corrugated box making یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش در صنایعی چون بسته بندی و کارتن سازی به شمار می رود. صنعت جعبه سازی دارای گستره زیادی است و سیر تحول آن را به خوبی میتوان از زمان ساخت جعبه های چوبی تا ساخت جعبه های مقوایی و امروزه اضافه شدن جعبه های پلاستیکی در صنعت جعبه سازی، مشاهده کرد. شرکت مهندسین خبره میهن، تولید کننده انواع ورق کارتن و کارتن سازی و جعبه سازی در کرج و تهران با تجربه بیش از 25 سال آماده خدمت رسانی می باشد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه جعبه سازی، انواع مقوا برای جعبه سازی، جعبه سازی با کارتن پلاست، آموزش ساخت جعبه و… در صنعت جعبه سازی با ما در وبسایت مهندسین خبره میهن همراه باشید.

جعبه سازی چگونه است

هر برندی برای دیده شد و ماندگاری در ذهن مخاطب نیازمند بسته بندی خاص خود می باشد. به همین منظور برای هر برند با هر نوع محصول باید بسته بندی مناسب و خاص آن را طراحی و تولید نمود. هر جعبه الگو منحصر به فرد خود را در فرآِیند تولید دارند که از این الگو ها در جعبه سازی برای تولید انبوه استفاده فراوانی می شود. هر شرکت جعبه سازی، کارتن سازی و صنایع بسته بندی این الگو هارا با توجه به درخواست مشتری و استاندارد های لازم با توجه به محصول طراحی و تنظیم می کند و سپس قالب نهایی به بخش جعبه سازی برای تولید انبوه فرستاده می شود.

تماس با مهندسین خبره میهن

تولید انواع جعبه در صنعت جعبه سازی

انواع جعبه کارتن با توجه به مواد اولیه و کاربرد های آن، دارای تنوع زیادی هستند که در این بخش به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

تولید جعبه پیتزا در صنعت جعبه سازی

تولید جعبه پیتزا، یکی از اساسی ترین فاکتورها برای ارسال محصول به مشتریان است. تولید جعبه پیتزا در صنعت جعبه سازی، به طور معمول از مقوا های با کیفیت و جعبه پیتزا ایفلوت صورت می گیرد. این مقواها دارای طراحی ها و اشکال مختلفی هستند. جعبه پیتزا، علاوه بر ایجاد ظاهری جذاب، وظایف مهم دیگری نیز دارند. جعبه پیتزا علاوه بر جلوگیری حفظ تازگی و حرارت پیتزا، به حفظ طعم و تازگی آن به مدت طولانی کمک می کند. تولید جعبه پیتزا در صنعت جعبه سازی، سهولت در بسته بندی، حمل و تحویل راحت تر را برای رستوران ها و مشتریان در بردارد.

تولید جعبه کیبوردی در جعبه سازی

از جعبه کیبوردی می توان به عنوان یکی از پرکاربرد ترین جعبه کارتن در صنعت جعبه سازی نام برد. این جعبه ها از کرافت و یا ایندربرد ساخته می شوند و دارای مقاومت مطلوبی برای انواع محصولات هستند. از این جعبه ها به علت طراحی خاص و شکیل میتوان در محصولات کادویی، آرایشی، غذایی و.... استفاده کرد. تولید جعبه کیبوردی در جعبه سازی با طراحی و گرافیک اختصاصی مشتریان انجام می شود که موجب جذب بیشتر مشتری و ارتقا برند است.

جعبه سازی خشکبار

جعبه سازی خشکبار یک عنصر اساسی در صنعت تولید و بسته بندی خشکبار می باشد. از این جعبه ها به منظور حفاظت از تازگی خشکبار در برابر عواملی چون رطوبت، نور، آلودگی ها و... استفاده می شود. جعبه خشکبار از مواد اولیه با کیفیت مانند مقوا های ضخیم و مقاوم ساخته می شود که دارای طراحی های متنوعی برای جذب بیشتر مشتریان هستند. جعبه سازی خشکبار به عنوان یک عامل مهم در تبلیغ و ارتقا برند محصول نقش آفرین است.

جعبه سازی با کارتن پلاست

یکی از رویکردهای نوآوری شده، مبتکرانه و پایدار در صنعت بسته بندی، جعبه سازی با کارتن پلاست است. در این فرآیند، کارتن های مقاوم و مواد پلاستیکی با کیفیت برای تولید جعبه های سخت و محکم استفاده می شود. ترکیب این مواد به جعبه ها مقاومت لازمه را در برابر شرایط محیطی فرسایشی از جمله رطوبت می بخشد. علاوه بر این جعبه کارتن پلاست قابلیت بازیافت داشته و از لحاظ محیطی بسیار پایدار هستند. از این نوع جعبه ها در بسته بندی محصولات غذایی، الکترونیکی و... استفاده می شود. با توجه به قدرت حفاظتی و قابلیت شکل دهی متنوع، جعبه سازی با کارتن پلاست به عنوان یک راه حل کاربردی در صنعت بسته بندی مطرح می شود.

چسب مناسب برای جعبه سازی

استفاده از چسب مناسب برای جعبه سازی، امری ضروری محسوب می شود چرا که سرهم ماندن کارتن وابسته به کیفیت چسبی است که در آن استفاده شده است. چسب های مورد استفاده در جعبه سازی باید قدرت چسبندگی بالا، مقاومت دربرابر رطوبت، فشار و انطباق با مواد مختلفی که در جعبه سازی به کار می روند را داشته باشد. به عنوان مثال امروزه چسب های نشاسته ای و سدیم سیلیکات بیشترین استفاده را در صنعت بسته بندی و جعبه سازی دارند.

چسب مناسب برای چسباندن کارتن

دستگاه های جعبه سازی

دستگاه های جعبه سازی نقش بسیار مهمی در صنعت بسته بندی ایفا می کنند. دستگاه های جعبه سازی با قابلیت تولید انبوه در زمان محدود، امکان صرفه جویی در زمان و قیمت تمام شده را به شرکت ها و کارخانه جعبه سازی می دهد. دستگاه های جعبه سازی معمولا با سیستم های کنترل کیفیت پیشرفته تجهیز شده اند تا حدلامکان درصد خطا را کاهش دهند. در نتیجه، تولید کارتن ها با دقت و مطابقت بالایی صورت میگیرد و محصولات به شکل ایمن و جذاب بسته بندی می شوند.

دستگاه های جعبه سازی

مقوای ضخیم جعبه سازی

مقوای ضخیم، یک عنصر کاربردی در جعبه سازی است که به دلیل مقاومت و سختی که دارد، گزینه مناسبی در روند تولید جعبه کارتن و صنعت جعبه سازی و بسته بندی به حساب می آید. این نوع مقوا علاوه بر ایجاد یک بستر قوی برای بسته بندی و حمل محصولات با انواع وزن‌ها، از طراحی های قابل چاپ دارای تنوع بالا نیز پشتیبانی می کند که باعث ارتقا برند و جذب بیشتر مشتری می شود. مقوا ضخیم در جعبه سازی معمولا از مواد اولیه با کیفیت بالا ساخته می شود و در مقابل شرایط گوناگون مانند رطوبت، فشار، دما و… مقاومت لازم را دارد. از جعبه های مقوای ضخیم برای بسته بندی محصولاتی که حفاظت آن دارای اهمیت بالایی می باشد مورد استفاده می گیرد.

مقوا کارتن سازی

انواع مقوا برای جعبه سازی

در صنعت جعبه سازی، یکی از اصلی ترین مواد اولیه در ساخت و تولید جعبه کارتن، مقوا و ورق کارتن است. استفاده از بهترین مقواها در جعبه سازی امری ضروری محسوب می شود، چرا که کیفیت و دوام جعبه ها به نوع مقوای استفاده شده در تولید آن بستگی دارد. از این رو واجب است تا از مقوای ضخیم در جعبه سازی استفاده شود. در جعبه سازی انواع مختلفی از مقواها وجود دارد که به دلیل قیمت مقرون به صرفه و قابلیت های مختلف در گرافیک و طراحی، از آنها استفاده می کنیم. به عنوان مثال یکی از جعبه هایی که در روند تولید آن از مقوا استفاده می شود جعبه دارویی است که دارای مزیت های زیادی می باشد از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساخته شده از مقوا با کیفیت بالا
  • قابلیت باز شدن از هر دو طرف بالا و پایین جعبه
  • قابلیت تا شدن و تبدیل آن به شکل صاف برای انبار و حمل و نقل راحت تر
  • طرح ها و ابعاد متنوع
  • نوع جعبه ته قفلی برای حفظ امنیت بیشتر دارو
ورق کارتن فلوتینگ

جعبه سازی تبلیغاتی

جعبه سازی تبلیغاتی نقش مهمی را در جلب توجه مشتریان و ارتقا برندینگ ایفا می کند. این جعبه ها با طراحی های جذاب، چاپ با کیفیت و مواد اولیه با دوام ساخته می شوند. طراحی های مختلف و اندازه های متنوع، به کسب و کارها این امکان را می دهد تا محصولات خود را به نحوی ممتاز و منحصر به فرد به مشتریان خود عرضه کنند. با توجه به اهمیت تجاری و بازاریابی، جعبه تبلیغاتی تبدیل به ابزاری موثر در رشد کسب و کارها و جذب مشتریان شده اند.

بیشتر بخوانید: تاثیر لاینر و فلوت در ویژگی های کارتن

سفارش جعبه بسته بندی

شرکت مهندسین خبره میهن، تولید کننده انواع کارتن و جعبه سازی در بهارستان و کرج آماده خدمت رسانی به صنایع تولیدکننده مواد غذایی، پوشاک، قطعات صنعتی، لوازم خانگی و… در جهت تامین نیاز بسته بندی تولید کارتن و جعبه می باشد. جهت ثبت سفارش جعبه، کارتن و بسته بندی و یا دریافت مشاوره رایگان، می توانید با شماره تماس های 0263476067002634760476 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

ما با ارائه راه حل های برتر بسته بندی به مشتریان خود کمک می کنیم تا در بازار متمایز شوند

برای رسیدن به این هدف، ما به طور مستمر در توسعه روابط خود با مشتریان خود سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم نیازهای امروز و فردای مشتریان خود را برآورده کنیم. تیم مشاوره و طراحی خبره میهن پس از شنیدن خواسته های مشتریان، راه های مختلف بسته بندی محصول را مورد بررسی قرار داد و سپس با استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و دانش روز بسته بندی و استفاده از فناوری های نوین، بهینه ترین نوع بسته بندی را مورد بررسی قرار داد. در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 16