کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، گلستان ششم غربی، پلاک 127

ماشین آلات بسته بندی و کارتن سازی

امروزه دنیای ماشین آلات بسته بندی میتواند بسیار پیچیده به نظر برسد، به خصوص هنگامی که در جست و جوی بهترین وسیله برای پاسخ به نیاز صنعتتان باشید. در قدم اول لازم است تا با انواع ماشین آلات صنعت بسته بندی موجود که طیف وسیعی از وظایف از جمله کارتن سازی، برچسب زدن و کنترل کیفیت را شامل میشود، به خوبی آشنا شوید. هرکدام از این دستگاه ها دارای مجموعه ای از ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد خود است، بنابراین آشنایی با مزایا و محدودیت های هرنوع میتواند تا حد زیادی به فرآیند تصمیم گیری شما کمک کند.

انواع ماشین آلات بسته بندی

اصطلاح ماشین آلات بسته بندی به طیف گسترده ای از تجهیزات طراحی شده برای بسته بندی محصولات، در صنایع کارتن سازی و جعبه سازی و … اشاره دارد. انواع مختلفی از دستگاه ها در صنعت بسته بندی وجود دارد که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. برخی از رایج ترین دستگاه های بسته بندی در صنعت کارتن سازی و جعبه سازی را در ادامه آورده ایم.

تماس با مهندسین خبره میهن

دستگاه قالب سازی

این ماشین ها تشکیل دهنده شکل بسته بندی هستند که برای قالب گیری بطری های پلاستیکی یا تشکیل کارتن کاربرد دارند.

دستگاه پرکن مواد

دستگاه پر کن، وسیله ای برای پر کردن ظروفی مثل بطری ها، شیشه ها و قوطی ها که با مایعات یا سایر مواد پر میشوند.

دستگاه دوخت

این دستگاه بسته بندی را پس از پر شدن دوخت میزند تا امنیت بسته بندی را در هنگام حمل و نقل به حداکثری برساند.

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی محصولات را با استفاده از پوششهایی از جنس فویل یا پلاستیک در قالب قرار داده تا ایمنی محصول حفظ شود.

مزایا استفاده از ماشین آلات در بسته بندی

استفاده از ماشین آلات بسته بندی در فرایند تولید جعبه کارتن و کارتن سازی، جعبه سازی، ورق سازی و … مزایای متعددی را به همراه دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

کاهش هزینه های نیرو انسانی

در بسیاری از کسب و کارها، نیروی انسانی بسیار گران محسوب میشود، به خصوص زمانی که مجبور به پرداخت مالیات نیز باشید. استخدام تعداد زیادی نیروی انسانی برای پیشرفت کسب و کار میتواند باعث کاهش سود کسب و کار شود. دستگاه های بسته بندی میتواند هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش دهد که تنها نیازمند چند اپراتور میباشد. با استفاده از ماشین آلات دیگر صاحبان کسب و کار نباید نگران هزینه های هنگفت نیروی انسانی باشند چرا که این ماشین ها میتواند کارکنان را به مشاغل مولد تری مانند خدمات مشتری، مدیریت و نگهداری اختصاص دهد.

کاهش ضایعات

همه ما میدانیم که انسان جایز الخطاست، این مسئله در صنعت نیز امری فاحش است. نیروی انسانی میتواند در فرآیند تولید موجب اشتباهاتی شود که ضایعات را در بر داشته باشد. با استفاده از ماشین آلات میتوانیم تا حد زیادی این ضایعات را کاهش دهیم.

تضمین کیفیت بهتر

از آنجا که خودکار سازی فرآیندها در صنایع با استفاده از ماشین آلات نتایج سازگارتری را ارائه می دهد و عملکرد ماشین آلات به دلیل ضعف توان نیروی انسانی، کاهش نمی یابد و کنترل کیفیت و تضمین آن بسیار آسان تر می شود.

افزایش سرعت تولید

یکی از اساسی ترین دلایل برای استفاده از ماشین آلات در صنایع گوناگون، توانایی افزایش سرعت تولید محصول، کارایی و کاهش قیمت تمام شده نهایی می باشد. البته، یک دستگاه بسته بندی به خودی خود همیشه نمی تواند سرعت یا کارایی را بهبود بخشد و یک کسب و کار ممکن است نیاز به ارزیابی کل فرآیند تولید خود را داشته باشد. با این حال استفاده از ماشین آلات در کوتاه مدت می تواند تاثیر خود را در فرآیند تولید به طور فاحشی نمایان کند.

افزایش ایمنی و سلامت

انجام امور روتین می توانند از نظر ذهنی بسیار خسته کننده باشند و به علت از دست دادن تمرکز توسط اپراتور میتواند باعث آسیب و ضررهایی به سلامت فرد شود. خودکارسازی فرآیند، کارگران را از وظایف تکراری خسته کننده معاف می کند و بهره وری را افزایش میدهد، درحالی که احتمال آسیب و حوادث را نیز کاهش می دهد.

کاربرد ماشین آلات بسته بندی در صنایع مختلف

ماشین آلات بسته‌بندی در صنایع مختلف به دلیل کارایی و افزایش تولیدی که ارائه می‌دهند، نقش مهمی را ایفا می‌کنند. این دستگاه‌ها در انواع صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند و به بهبود فرآیندها، کاهش هزینه‌ها، افزایش دقت و بهبود شرایط ایمنی کارکنان کمک می‌کنند. در زیر تعدادی از کاربردهای ماشین‌آلات بسته‌بندی در صنایع مختلف آورده شده است:

ماشین آلات بسته بندی در صنایع غذایی

در صنایع غذایی، ماشین آلات بسته بندی نقش مهمی در حفاظت از محصولات دربرابر آلاینده ها دارند. ماشین آلاتی مانند ماشین دوخت، بسته بندی وکیوم(خلا) برا حفظ طراوت محصولات استفاده می شود. دستگاه های برچسب زن، این اطمینان را حاصل میکند که اطلاعات ضروری مانند مواد تشکیل دهنده و تاریخ انقضا به طور دقیق در بسته ها نمایش داده می شود.

بسته بندی مواد غذایی

ماشین آلات بسته بندی در صنایع دارویی

صنعت داروسازی به شدت به تجهیزات بسته بندی برای تزریق، پر کردن و آب بندی داروها در ورق قرص، بطری ها یا کیسه ها است. فرآیند ضدعفونی کردن بسیار در صنعت داروسازی حائز اهمیت است، زیرا ضدعفونی محصولات این اطمینان را حاصل میکند که محصولات قبل از رسیدن به دست مصرف کنندگان از هرگونه آلودگی احتمالی، عاری هستند.

بسته بندی دارویی

ماشین آلات بسته بندی در صنایع آرایشی

دستگاه های بسته بندی در صنعت لوازم آرایشی میتوانند انواع محصولات از جمله دئودورانت، شامپو و اقلام بهداشت شخصی تولید شده توسط شرکت های تولید کننده قرارداد را اداره کنند. ماشین آلات بسته بندی لوازم آرایشی این اطمینان را ایجاد می کنند که محصول به شیوه ای جذاب، کارآمد و ایمن بسته بندی می شوند.

بسته بندی لوازم آرایشی

انواع ماشین آلات در حوزه بسته بندی

صنعت بسته بندی یک زمینه گسترده است که شامل استفاده از ماشین آلات مختلف برای بسته بندی محصولات برای ذخیره سازی، حمل و نقل و فروش است. برخی از مرسوم ترین ماشین آلات مورد استفاده در صنعت بسته بندی عبارت است از:

دستگاه انباشت

این دستگاه ها در انتهای یک خط بسته بندی قرار میگیرند تا محصولات نهایی را مرتب و جمع آوری کنند. دستگاه انباشت با چرخاندن محصولات در یک منطقه جمع آوری، در فضا صرفه جویی می کند.

دستگاه دوخت

دستگاه دوخت که به عنوان ماشین دوخت گرمایشی شناخته میشود، ابزار ضروری در صنعت بسته بندی است. این دستگاه از گرما برای مهر و موم انواع مختلف بسته بندی و مواد ترموپلاستیک استفاده میکند.

دستگاه کنترل وزن

دستگاه کنترل وزن با استفاده از یک نوار نقاله، وزن یک محصول را اندازه گیری میکند. اپراتور میتواند وزن مورد نظر را از پیش تعیین کند و اگر محصولات در وزن موردنظر نباشد، نوار نقاله متوقف خواهد شد.

نوار نقاله

نوار نقاله ها را از یک مکان به مکان مورد نظر دیگر منتقل می شوند. نوار نقاله را میتوان در هر زمان در یک خط بسته بندی استفاده کرد.

دستگاه های بسته بندی کوچک

دستگاه های بسته بندی کوچک، محصولات را در فیلم های پلاستیکی قرار میدهند و سپس آن را در اطراف محصول با استفاده از گرما کوچک میکنند.

دستگاه کشش

دستگاه های کنترل کشش در بسته بندی، محصولات را در فیلم پلاستیکی قرار می دهند و سپس آن را با کشش در اطراف محصول می کشند.

دستگاه بسته بندی خلا

این دستگاه هوا را از بسته ها قبل از آب بندی آنها خارج میکند که به افزایش عمر مفید مواد کمک میکند.

به طور خلاصه، ماشین آلات بسته بندی برای صنایع مختلف امری ضروری محسوب می شود تا محصولات را با خیالی راحت، ایمن و کارآمد بسته بندی کنند. با انتخاب مناسب ترین تجهیزات برای نیازهای خود، می توانید بهره وری را بهبود بخشید، خطاها را کاهش دهید و از محصولات در فرایند حمل و نقل و ذخیره سازی محافظت کنید. شرکت مهندسین خبره میهن، تولید کننده انواع کارتن و جعبه سازی در بهارستان و کرج آماده خدمت رسانی به صنایع تولیدکننده مواد غذایی، پوشاک، قطعات صنعتی، لوازم خانگی و… در جهت تامین نیاز بسته بندی تولید کارتن و جعبه می باشد. جهت ثبت سفارش جعبه، کارتن و بسته بندی و یا دریافت مشاوره رایگان، می توانید با شماره تماس های 0263476067002634760476 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

ما با ارائه راه حل های برتر بسته بندی به مشتریان خود کمک می کنیم تا در بازار متمایز شوند

برای رسیدن به این هدف، ما به طور مستمر در توسعه روابط خود با مشتریان خود سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم نیازهای امروز و فردای مشتریان خود را برآورده کنیم. تیم مشاوره و طراحی خبره میهن پس از شنیدن خواسته های مشتریان، راه های مختلف بسته بندی محصول را مورد بررسی قرار داد و سپس با استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و دانش روز بسته بندی و استفاده از فناوری های نوین، بهینه ترین نوع بسته بندی را مورد بررسی قرار داد. در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 3