کارتن فلوت چیست ؟ انواع فلوت کارتن و مصارف و کاربردهای آن

فهرست مطالب

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

فلوت کارتن چیست؟

کارتن فلوت به موادی اطلاق می‌شود که بین لایه‌های جعبه کارتن قرار دارد. فلوت معمولا به شکل خطوط مواج وجود دارد که به دوام بیشتر کارتن و تحمل فشار بیشتر آن کمک می‌کند. استفاده از فلوت در کارتن سازی و بسته بندی باعث افزایش مقاومت در برابر هرگونه له شدگی می‌شود. در ادامه به معرفی و توضیحات بیشتر درباره انواع فلوت کارتن می پردازیم.

کارتن فلوت، انواع فلوت کارتن

کارتن فلوت براساس ضخامت کاغذ طبقه بندی می‌شود. فلوت ها با توجه به تعداد کنگره ها و انواع گام فلوت در انواع مختلفی وجود دارند که تفاوت انواع فلوت در بازه A, B, C, E, F قرار می‌‎گیرد. در شرکت مهندسین خبره میهن انواع کاغذ فلوتینگ در انواع کاغذ فلوت E، کاغذ فلوت B و کاغذ فلوت C تولید می شود. جهت ثبت سفارش و استعلام قیمت ورق کارتن e فلوت، c فلوت و b فلوت با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

کارتن E فلوت

کارتن E فلوت در تولید جعبه های لمینتی، جعبه پیتزا، جعبه کارتن دارویی و… به علت داشتن سطح صاف و ضخامت کمتر نسبت به کارتن C فلوت و B فلوت استفاده می‌شود. کارتن E فلوت با ارتفاع 1.1 الی 1.6 میلی‌متر و 290 الی 320 دندانه بر متر می باشد که میتوان با ترکیب آن با سایر فلوت ها انواع کارتن سه لایه، پنج لایه و هفت لایه را تولید نمود.

کارتن C فلوت

کارتن C فلوت جزو رایج ترین کارتن ها به شمار می‌رود که از آن در تولید 80 درصد از کارتن ها استفاده می‌شود. کارتن C فلوت دارای ارتفاع 3.5 الی 3.7 و 120 تا 145 دندانه می باشد که توانایی تحمل وزن تا 12 کیلوگرم را دارد. این نوع کارتن دارای استحکام کمتری نسبت به B فلوت و استحکام بیشتری نسبت به کارتن E فلوت می‌باشند.

کارتن B فلوت

کارتن B فلوت با ارتفاع 2.1 الی 2.9 میلیمتر و دندانه هایی از 125 الی 150 بر متر دارای بیشترین میزان مقاومت و استحکام مطلوب می‌باشند. ترکیب کارتن B فلوت و C فلوت بیشترین کاربرد را در صنعت بسته بندی دارند.

❓ چرا در ساخت کارتن از فلوت استفاده می‌شود؟

همانطور که گفته شد فلوت به کنگره های بین دولایه زیره و رویه گفته می شود که در انواع مختلف B ،C و E فلوت تولید می‌شود. هدف استفاده از فلوت در کارتن سازی کمک به استحکام مقوا برای امکان انباشته شدن و ایجاد عایق برای محافظت از محتویات بسته است.

❓ تاثیر فلوت کارتن در مقاومت کارتن ها

استفاده از کارتن فلوت در صنعت بسته بندی اهداف زیادی را دنبال می کند که بدون آن انجام کار سخت خواهد بود. استفاده از فلوتینگ در ساخت کارتن از کالا هنگام حمل و نقل محافظت می‌کند، در هزینه ها صرفه جویی می کند، دوام و استحکام بسته بندی محصول را افزایش می‌دهد.

❓ تاثیر فلوت کارتن در قیمت تمام شده بسته بندی چه قدر است؟

فلوت کارتنی که از کاغذهای بازیافتی و خمیر کاغذ تولید شده باشد دارای قیمت کمتر ولی کیفیت پایین تر از لحاظ ضخامت کمتر است. فلوت کارتنی که از ورق باکیفیت به شکل کنگره دراورده باشند دارای ضخامت بیشتر و استحکام و دوام بهتر می‌باشد.

ما با ارائه راه حل های برتر بسته بندی به مشتریان خود کمک می کنیم تا در بازار متمایز شوند

برای رسیدن به این هدف، ما به طور مستمر در توسعه روابط خود با مشتریان خود سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم نیازهای امروز و فردای مشتریان خود را برآورده کنیم. تیم مشاوره و طراحی خبره میهن پس از شنیدن خواسته های مشتریان، راه های مختلف بسته بندی محصول را مورد بررسی قرار داد و سپس با استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و دانش روز بسته بندی و استفاده از فناوری های نوین، بهینه ترین نوع بسته بندی را مورد بررسی قرار داد. در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 30 = 34