کاغذ فلوتینگ و کاربردهای این نوع از کاغذ در تولید ورق کارتن

فهرست مطالب

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

در صنعت بسته بندی برای ساخت بسته بندی های مقاوم در برابر فشار و ضربه در بین دولایه زیره و رویه از کاغذی به نام کاغذ فلوتینگ استفاده می‌شود که کاربردهای فراوانی از جمله ایجاد استحکام لازم برای تولید کارتن های بسته بندی را دارا می‌باشد. در شرکت کارتن سازی خبره میهن از کاغذ فلوتینگ بین دو لایه لاینر برای ساخت کارتن استفاده می‌شود. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره کاغذ فلوتینگ کارتن می پردازیم با ما همراه باشید.

کاغذ فلوتینگ چیست

به کاغذهای ضخیم، دارای کنگره و موج دار که قابل استفاده در لایه میانی ( بین زیره و رویه) به عنوان ضربه گیر در کارتن سازی هستند کاغذ فلوتینگ می‌گویند. حداقل وزن استاندارد هر متر مربع از کاغذ فلوتینگ 80 گرم بر متر مربع تعیین شده است و تا حداکثر 200 گرم قابل تغییر است. کاغذ فلوتینگ رکن اصلی در کارتن سازی است زیرا در همه کارتن ها حداقل یک لایه از آن استفاده می‌شود. جنس این کاغذها از خمیر چوب و یا کاغذ باطله است. برای سفارش و خرید کاغذ فلوتینگ می توانید با شرکت مهندسین خبره میهن، کارخانه کارتن سازی در کرج تماس بگیرید.

فرایند تولید کاغذ فلوتینگ

در کشور ایران بخش عمده ای از نیاز کاغذ فلوتینگ از شرکت های داخلی تامین می‌شود. کارخانه های زیادی در زمینه تولید کاغذ فلوتینگ برای کارتن سازی فعالیت می کنند. شرکت خبره میهن نیز از تولید کنندگان با سابقه و با تجربه ورق فلوتینگ در کرج می باشد. به همین منظور در ادامه به بررسی فرایند تولید کاغذ فلوتینگ می‌پردازیم.

1. پالایش، خمیر سازی و انتقال به هدباکس تحت فشار

در مرحله اول کاغذ و کارتن های بازیافتی همراه با خمیر چوب به عنوان مواد اولیه پس از گذر از مرحله پالایش به ماشین کاغذ فرستاده می‌شوند و تبدیل به خمیر میشوند. خمیر تولید شده پس از گذر از دستگاه به هدباکس فرستاده میشود تا برروی وایر فوردینیر ریخته شود.

2. توری فوردینیر، آب زدایی و پرس لایه کاغذ

در این مرحله الیاف کاغذ پی از ریخته شدن برروی توری به شکل لایه ای در می آیند. در د وطرف وایر دو عدد رول قرار دارند که نقش محرک ( برای خارج کردن رطوبت از خمیر)و نگه دارنده را دارند.در مرحله آب زدایی و پرس پس لایه های کاغذ طی چندین مرحله از دستگاه پرس عبور کرده و رطوبت آن خارج می‌شود. این کار باعث افزایش مقاومت و استحکام ورق کارتن می‌شود.

3. خشک کردن، اتوزنی و موج دار کردن کاغذ

باقی مانده رطوبت کاغذ در این مرحله به طور کامل تبخیر شده و کاغذ کاملا خشک میشود. پس از آن در مرحله اتوزنی با عبور از غلتک ها بافت کاغذ فشرده و ضخامت آن کم میشود و خروجی مهایی کاغذ هایی با لبه های موج دار میشود.

4. جمع آوری کاغذ

با پایان مراحل فلوتینگ کاغذ ها به وسیله وایندر به عرض های مورد نظر برش خورده و به صورت رول بسته بندی میشود.

کاربردهای مقوای فلوتینگ

کاغذ فلوتینگ همانطور که گفته شد رکن اصلی در صنعت کارتن سازی و بسته بندی را می باشد چرا که کاربردهای فراوانی دارد.  از جمله موارد زیر را می توان به عنوان کاربردهای کاغذ فلوتینگ نام برد.

  • ایجاد استحکام در برابر فشار و ضربه
  • مقرون به صرفه بودن و قابلیت تولید در شرکت های داخلی
  • سبکی و انعطاف پذیری مناسب
  • قابلیت جذب آب بیشتر از سایر کاغذها

برای سفارش انواع کاغذ فلوتینگ با فلوت های مختلف با کیفیت بالا از شرکت کارتن سازی مهندسین خبره میهن با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

انواع و استاندارد کاغذ فلوتینگ

به طور کلی انواع کاغذ فلوتینگ شامل دو نوع کاهی و نیمه شیمیایی می باشد. در فرایند تولید کاغذ فلوتینگ کاهی از کارتن و کاغذهای بازیافتی و در فرایند تولید کاغذ فلوتینگ نیمه شیمیایی از پسماندهای کشاورزی از جمله باگاس در مقیاس های آزمایشگاهی استفاده و تولید می‌شود. فرایند تولید کاغذ طبق استانداردهای کارتن سازی و کاغذ سازی تعیین شده باید طی شود. این استانداردها در جهت تعیین ویژگی ها و نشانه گذاری کاغذ فلوتنیگ تعیین شده است.برای مثال کاغذ فلوتنیگ باید عاری از هر پارگی، سوراخ، تا خوردگی و مواد خارجی قابل رویت باشد. در صورت اتصال باید محل چسب در مقطع عرضی مشخص شود. حداقل عرض نوار با 30 میلیمتر و در هر رول حداکثر دو اتصال باید وجود داشته باشد.

خبره میهن تولیدکننده کاغذ فلوتینگ

شرکت خبره میهن مفتخر است تا به عنوان یکی از تولیدکنندگان کاغذ فلوتینگ در ایران محصولی با کیفیت را در اختیار فروشندگان و مشتریان محترم قرار دهد.

 

 

قیمت و خرید کاغذ فلوتینگ

جهت کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت و یا خرید کاغذ فلوتینگ با کارشناسان خبره میهن تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

 

ما با ارائه راه حل های برتر بسته بندی به مشتریان خود کمک می کنیم تا در بازار متمایز شوند

برای رسیدن به این هدف، ما به طور مستمر در توسعه روابط خود با مشتریان خود سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم نیازهای امروز و فردای مشتریان خود را برآورده کنیم. تیم مشاوره و طراحی خبره میهن پس از شنیدن خواسته های مشتریان، راه های مختلف بسته بندی محصول را مورد بررسی قرار داده و سپس با استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و دانش روز بسته بندی و استفاده از فناوری های نوین، بهینه ترین نوع بسته بندی را مورد بررسی قرار داده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =