کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، گلستان ششم غربی، پلاک 127

انواع کلیشه فلکسوگرافی

کلیشه های چاپ مورد استفاده در ماشین‌های چاپ فلکسوگرافی مدرن به سه روش مختلف تولید می‌شوند: قالب گیری کلیشه روی لاستیک، نمایش و پردازش فتوپلیمر و تصویرسازی با لیزر. کلیشه های لاستیکی قالب گیری شده از دهه 1930 به کار گرفته می‌شوند، اما کلیشه های فتوپلیمری که در دهه 1970 معرفی شدند، به طور کلی وضوح بالاتر و تنظیم رنگ دقیق‌تری دارند. تصویربرداری لیزری مستقیم بر روی کلیشه، به نام “ابلازیون” نیز برای هر دو نوع ماده ممکن مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب نوع خاصی از کلیشه بسته به نوع ماشین چاپ، موجودی سیلندرهای کلیشه و نیازهای مشتریان مانند وضوح، دقت و هزینه است.

کلیشه لاستیکی قالب گیری شده

کلیشه های لاستیکی قالبی در یک فرآیند چند مرحله‌ای تولید می‌شوند که شامل نمایش و حکاکی کلیشه منیزیمی، ساخت قالب و سپس قرار دادن تصویر روی کلیشه لاستیکی با استفاده از ماشین پِرس می شود. کلیشه های قالب گیری شده با لاستیک هنگامی که از ماشین قالب گیری خارج می‌شوند، منقبض می شوند. فیلم‌های کلیشه باید تنظیم شوند تا انقباضی که به طور معمول 1.5٪-2.0٪ در جهت دانه لاستیک و 0.5٪-1٪ در سمت مخالف دانه است را جبران کند. مقادیر دقیق انقباضی باید توسط طراحان تولیدکننده و کلیشه سازان اطلاع داده شود.

– نمایش خط محدود به 120 نقطه در هر اینچ است.

– تنظیم رنگ ممکن است نسبت به تخته‌های فتوپلیمر سخت‌تر باشد.

– برای ظاهر تکرار پیوسته، نیاز به در هم رفتن صفحات بر یکدیگر برای مخفی کردن فاصله کلیشه است.

– تراکم صحیح صفحات لاستیکی بزرگتر از 36 * 24  اینچ سخت است. طراحی‌های بزرگتر برای هر رنگ باید بر روی چند صفحه قرار داده شوند.

 
کلیشه لاستیکی قالب گیری شده

کلیشه فتوپلیمر

فتوپلیمر حساس به نور به صورت ورق‌های جامد یا در حالت مایع غلیظ ارائه می‌شود. ناحیه تصویر کلیشه از طریق نگاتیو فیلم نمایش داده می‌شود فتوپلیمر مایع به غلظت عسل می باشد، هنگامی که نور فرابنفش به آن تابانده می‌شود، جامد می‌شود. بعد از تابش نور، ناحیه غیرتصویر از طریق شستشو حذف می شود. خط تصویر حداقل 150 نقطه در هر اینچ است و می‌تواند تا 200 نقطه در هر اینچ هم باشد.

– برای ایجاد تکرار پیوسته، نیاز به توالی‌بندی داریم.

– دستگاه‌ها و سیستم‌های تنظیم و موقعیت‌یابی در اکثر ماشین‌های چاپ فلکسوگرافی مدرن برای کلیشه های فتوپلیمر یک تِکه طراحی شده‌اند.

– تصویربرداری لیزری کلیشه مستقیم در دسترس است.

 
کلیشه های فتوپلیمر

کلیشه های لیزری ابلازیون

بعضی از ماشین‌های کلیشه ساز می‌توانند تصاویر را مستقیماً از کامپیوتر به کلیشه منتقل کنند؛ این فرآیند به نام مستقیم به کلیشه است که از تولید فیلم خودداری می‌کند. برخی از کلیشه های فتوپلیمر می‌توانند مستقیماً توسط لیزر تصویرسازی شوند و سپس به طور معمول شستشو شوند. غلتک طراحی، سیلندر پوشیده شده از لاستیک یا فتوپلیمر که توسط لیزر قالب گیری یا تصویرسازی شده است. غلتک‌های طراحی می‌توانند تکرار پیوسته واقعی با رنگ پس‌زمینه پیوسته ارائه دهند. بایستی کلیشه های لیزری ابلازیون به شکل پنهان کردن درز کلیشه فرم تکرار پیوسته مستقر شوند. خط تصویر تا 100 نقطه در هر اینچ برای بازتولید رنگ محدود شده است، اما می‌تواند برای حاشیه‌ها تا 200-300 نقطه در هر اینچ باشد.
– احتیاج به فیلم ندارد.
– غلتک‌های طراحی می‌توانند یک تکرار پیوسته واقعی با یک رنگ پس‌زمینه پیوسته ارائه دهند.
– کلیشه ها یا غلتک‌های طراحی که مستقیماً روی سیلندر تصویرسازی می‌شوند، نیاز به جبران افت طول صفحه ندارند.
– لیزر ابلازیون برای هر دو لاستیک و فتوپلیمر در دسترس است.

برای مطالعه بیشتر درباره تکنولوژی فلکسوگرافی کلیک کنید.

ما با ارائه راه حل های برتر بسته بندی به مشتریان خود کمک می کنیم تا در بازار متمایز شوند

برای رسیدن به این هدف، ما به طور مستمر در توسعه روابط خود با مشتریان خود سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم نیازهای امروز و فردای مشتریان خود را برآورده کنیم. تیم مشاوره و طراحی خبره میهن پس از شنیدن خواسته های مشتریان، راه های مختلف بسته بندی محصول را مورد بررسی قرار داد و سپس با استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و دانش روز بسته بندی و استفاده از فناوری های نوین، بهینه ترین نوع بسته بندی را مورد بررسی قرار داد. در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 10 = 15