کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، گلستان ششم غربی، پلاک 127

رویکرد رفتاری در مدیریت

تعریف مدیریت

کار کردن با و به وسیله افراد و گروه ها برای تحقق بخشیدن اهداف سازمانی که این اهداف می تواند کوتاه مدت، بلند مدت، موقتی و مادام العمر باشد. یک مدیر برای رسیدن به تمامی این اهداف سازمانی می تواند از طریق هدایت، کنترل، برنامه ریزی و سازماندهی با در پیش گرفتن هر نوع استراتژی رهبری کند.


تمایز رهبری و مدیریت

رهبری، وسیع تر از مدیریت می باشد؛ در اصل مدیریت نوعی از رهبری برای رسیدن به اهداف سازمانی تلقی می شود. تفاوت اصلی این دو، در کلمه سازمان می باشد. رهبری برای رسیدن به اهداف مستلزم (کار کردن با افراد و به وسیله افراد است) اما لزوما این اهداف نمی تواند اهداف سازمانی باشد یک فرد ممکن است برای تحقق اهداف شخصی بارها تلاش کند ولی توجه چندانی به اهداف سازمانی نداشته باشد که ممکن است برای رسیدن به اهداف شخصی موفق عمل بکند اما در حصول اهداف سازمانی ناموثر باشد.
مدیریت: کمی، از مجاری رسمی، دارای مشروعیت، در یک لحظه اعطا و استرداد می شود.
رهبری: از پایین به بالا، از مجاری غیررسمی


تفاوت نظارت و کنترل در مدیریت

منظور از نظارت مراقبت و مدیریت کارکنان در محیط کار می باشد. در واقع یکی از روش های مهم برای ارزیابی مدیریت بازاریابی ارزیابی سالیانه می باشد. این روش تکنیک های پایش و نظارت به طور سالیانه باید مورد ارزیابی قرار گیرند. شامل مدیران ارشد و مدیران و مدیران میانی، افرادی هستند که اینگونه فعالیت های سازمان را ارزیابی می کنند. هدف از اینگونه ارزیابی سالیانه این است که آیا برنامه ریزی های سازمان اجرایی شدند؟ آیا نتایجی که انتظار داشتیم محقق شدند؟

از دیگر تکنیک های این بخش می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • سود آوری محصول
  • بررسی میزان سود آوری منطقه
  • کانال توزیع
  • حجم سفارشات
  • و…

تعریف کنترل در مدیریت

کنترل یکی از وظایف مدیریت تولید و فعالیت های تجاری یک بنگاه اقتصادی جایگاه برجسته ای در بازاریابی دارد، این نوع تاثیری هدفمند بر کارکنان شرکت، نظارت سیستماتیک بر فعالیت های شرکت، مقایسه عملکرد واقعی با موارد برنامه ریزی شده هدف ما از کنترل، ناکارآمد مدیریت بازاریابی کنار گذاشته شود. مدیرانی که سیستم کنترلی نداشته باشند به جای آن که در کارمندان حس مسئولیت و وظیفه شناسی ایجاد کنند؛ بیهوده تلاش می کنند با ایجاد رعب و وحشت و سوء ظن اوضاع را کنترل و مدیریت کنند.


مهارت های مدیر

فنی: برای بکار گرفتن روش ها تجهیزات و فنون از طریق تجربه و کارورزی بدست می آید.

مهارت انسانی: داوری کردن کارکنان شامل ادراک، ایجاد انگیزش و فهم به کار بردن رهبری اثر بخش.

جایگاه مهارت انسانی در مدیریت: یک مدیر توانایی رفتار کردن و سازگاری با مردم بیشتر از هر نوع توانایی دیگر اهمیت دارد.


بیشتر بخوانید: رهبری اصیل چیست

ما با ارائه راه حل های برتر بسته بندی به مشتریان خود کمک می کنیم تا در بازار متمایز شوند

برای رسیدن به این هدف، ما به طور مستمر در توسعه روابط خود با مشتریان خود سرمایه گذاری می کنیم تا بتوانیم نیازهای امروز و فردای مشتریان خود را برآورده کنیم. تیم مشاوره و طراحی خبره میهن پس از شنیدن خواسته های مشتریان، راه های مختلف بسته بندی محصول را مورد بررسی قرار داد و سپس با استفاده از تجربیات ارزشمند گذشته و دانش روز بسته بندی و استفاده از فناوری های نوین، بهینه ترین نوع بسته بندی را مورد بررسی قرار داد. در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما روی دکمه مشاوره رایگان کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 20